Klan ANS@Northrend

IndeksCalendarGalleryFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share

Co sądzicie o....

Go down 
AutorWiadomość
LvL100EtC
Astralny Wartownik
LvL100EtC

Posty Posty : 518
Rasa Rasa : Nieumarli
Wiek Wiek : 23
Skąd Skąd : Zambrów
Dołączył Dołączył : 21/06/2011

Co sądzicie o.... Empty
PisanieTemat: Co sądzicie o....   Co sądzicie o.... I_icon_minitimeSro Wrz 05, 2012 2:09 pm

Witajcie, z braku nowych postów postanowiłem ponownie zacząć tzw. "łańcuszek". Będzie on dotyczył waszych opinii o innych grach. Może ja zacznę, pierw niech pójdzie na odstrzał League of Legends. Później przejdę do Diablo 3, a na koniec do Guild Wars 2.

League of Legends - Moim zdaniem gra jest dobra. Gra jest stworzona na podsawie mapy do Warcrafta, DotA Allstars. Na całe szczęście nie widuje się tam jednak postaci z Doty w takim stanie jakie były one na mapie. Ogromnym plusem dla gry League of Legends jest w miare zauważalny balans postaci, może są tam odchylenia od normy w niektórych przypadkach, ale jednak na większość czempionów znajdzie się jakaś, lepsza czy gorsza kontra.
Powiem wam, że z początku (rok ~2011) LoL nie podobał mi się w ogóle. Była to dla mnie gra, która nie ma jakiegokolwiek sensu, ale na szczęście, bądź nie szczęście przełamałem się rok później i zacząłem w nią grać. Kolejnym plusem dla tej gry jest możliwość poznania ciekawych i nowych osób. Plusem są także premade składające się z grupy znajomych.
Różnorodność czempionów w LoLu jest także przyjemna i dosyć ciepła. Twórcy gry ciągle próbują dodać coś nowego, bardziej innowacyjnego (ostatnio wychodzą im same... deczko przy mocne twory), a przede wszystkim ciekawszego do gry, nie zapominając również o starych bohaterach.

Niestety, gra nie jest taka słodka pod względem reszty społeczności. Niektórzy gracze (głównie neo z metina, tibii) poprostu doprowadzają cały team do szału, zazwyczaj są to gracze z polski (tylko ci aż nadmiar głupi, zazwyczaj nazywani przeze mnie "polaczki"), rosjanie, rumuni, araby oraz dziwno-języczne-państwa-zwane-randomowymi-idiotami. Osobiście oceniam Ligę na 7.5/10 punktów.

Proszę o pisanie swoich opinii na forum, żeby nie umarło tak jak powoli umiera nasz klan. Proszę zamieszczanie więcej gier, ich opisów oraz swoich ocen na temat gier już opisanych przez innych członków klanu.

Zapraszam do postowania!

════════════════════════
You made a mess
For Christ sake, this rotten world Shit out of luck Go with my vision
Light up the fire Right on the power Weapon… I have it all
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://clanans.forumpolish.com
PajTajster
Gladiator
PajTajster

Posty Posty : 151
Rasa Rasa : Orkowie
Dołączył Dołączył : 11/11/2011

Co sądzicie o.... Empty
PisanieTemat: Re: Co sądzicie o....   Co sądzicie o.... I_icon_minitimeSro Wrz 05, 2012 3:31 pm

Seria Fallout - Świetna seria gier o świetnym według mnie klimacie. Pierwsze 2 części były tworzone przez Black Isle (Firma była zamknięta przez około... 11 lat). Sama gra opowiada o postnuklearnej Ameryce (A raczej Kalifornii w starszych częściach). Nie będę opisywał to szczegółowo bo sama historia stworzona przez twórców jest naprawdę obszerna. Wielu twierdzi, w tym ja, że pradziadkiem Fallouta była gra pt. "Wasteland". (Prosta gierka na wpół tekstowa stworzona 30 lat przed Falloutem 1). Po zamknięciu firmy (na 11 lat) prawa autorskie do gry zostały przejęte przez Bethesdę która zrobiła Fallouta 3 (wykonanie nawet świetne, czuć mniej więcej klimat ze starszych części). Następną częścią stworzoną przez Obisidan(w niej było paru twórców pierwszych części) Fallout: New Vegas. I teraz czekam(y) na kolejną część która zapowiada się nader ciekawie.

Company of Heroes - Strategiczna gra osadzona w realiach 2 Wojny Światowej. Starannie odwzorowano wszelkie modele pojazdów, czołgów, samolotów, mundurów oraz broni. Gra sama w sobie napiera bardziej na taktykę niźli prostą zręcznościówkę typu kto pierwszy wyślę więcej ludzi ten wygra (chyba że Rosjanami gramy xd). Działą zaawansowany system osłon (Trudniej jest rozstrzelać oddział wroga gdy siedzi za kamiennym murem niż gdyby stał za płotem lub bez osłony), sprawiając że gra nabiera więcej możliwości taktycznych. System walki też nie jest taki zły, przykładem jest choćby nawet osaczanie oddziałów wroga gdy dostaną się pod zbyt silny ogień (Ostrzał z samolotu/CKM'u/Czołgu/Innej zmasowanej piechoty). Pojazdy podczas walk się też dość ciekawie zachowują jak i został zachowany pewien realizm (Wiadomo że taka "Puma" [lekki pojazd opancerzony Wermachtu] nie zniszczy ciężkiego alianckiego czołgu "Pershing"), trafienia w bok/tył pancerza zadają większe obrażenia pojazdowi niźli z przodu. Same pojazdy też mogą zostać uszkodzone (Rozerwane gąsienice, Zniszczony/Uszkodzony silnik, Zniszczona lufa/wieżyczka, zabity operator broni pokładowej, oślepiona/ogłuszona załoga). System zniszczeń: To jest moc w tej grze. Puszczając ostrzał artyleryjski nie ma że wszystko jest picuś glancuś, co było tak i zostało tylko zastajemy rozerwane ściany budowli (lub ich brak), zniszczone ogrodzenia/mury, leje bombowe itp. Nawet rzucając granat do okna budowli możemy jej zrobić małą dziurę w ścianie lub te okno zniszczyć. A same czołgi i piechota reagują fizyce. Zniszczony czołg nie rozpada się z jakąś nędzną animacją, po zniszczeniu jest kontrolowany przez silnik który po prostu poddaje go prawom fizyki (Gdybyśmy rzucili granat pod oddział wroga, żołnierze po wybuchu polecą w różne strony [jeśli coś zostanie], inaczej zachowają się gdy dostaną po łbie od snajperki a jeszcze inaczej gdy wybuchnie im pod nogami mina.). Ogółem RTS Company of Heroes jest godny polecenia i osobiście czekam na CoH 2 w którym jeszcze bardziej ma być wszystko ulepszone (lepszy system zniszczeń, realne widzenie jednostek, środowisko oddziaływające na wojsko).

Takie coś mniej więcej Tobie chodziło, LvL? Wszystko napisane prze zemnie w 100%.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Co sądzicie o....
Powrót do góry 
Strona 1 z 1